1 2 3
2018. szept. 1. 11:36

Ligue1 2.forduló

Nimes-OM 3-1

A mérkőzés eleje a vendégeké volt Payet 6.percben szabadrúgását simán védte a hazai kapus mert gyenge volt és középre tartott.

Majd a 12.percben egy Payet-Ocampos-German-Sakai akció után utóbbi a jobb szélről ívelt középre beadását German megcsúsztatta így a labda L.Gustávo elé kerül aki azonban két lépésről a bal kapuvasat trafálta telibe.

A két kihagyott helyzet sokba került,egy vendég pontrúgás lepattant Sakairól ami egy hazai játékos elé került,és mivel a védők valamint a középpályások fent ragadtak,így egy az egyben vihette az OM kapusra a labdát,és simán be is lőtte a 26.percben!

5 perccel később a hazai oldalon ugyan ez megismétlődött Payet megszerezte a labdát és egy villámgyors Sanson-Ocampos-Germain akció után utóbbi mintaszerűen ugratta ki Thaovent egyenlített az OM!

Ezzel kialakult a félidőben 1-1 állásnál visszajött a meccsbe a vendégcsapat!

Viszont rémálomszerűen indult a 2.félidő az OM számára Sakai 2.alkalommal adta el a labdát saját térfélen és ezzel ismét egy az egyben vihette a labdát a hazai csatár a tehetetlen Pele kapussal szemben védők sehol ismét vezet a Nimes az 58.percben.

Aztán két vendég gólhelyzet előbb egy Payet lövés a 60. majd egy Germain lövés a 65.percben,de sajnos kaput egyik kísérlet sem talált.

Majd a 88.percben jött a kegyelemdöfés egy gyors hazai kontrát követően simán megbontották a szélről az amúgy is ezen a meccsen átjáróházkánt működő OM védelmet és belőtték a harmadikat.

A mérkőzés összképe alapján teljesen megérdemelten nyert a hazai csapat mert sokkal több helyzetük volt mint a vendégeknek,jobb helyzet kihasználással még nagyobb gólarányú győzelmet is arathattak volna.

A vendég csapat a felsorolt helyzeteket leszámítva semmi veszélyt nem jelentett a hazaiakra,ellenben a saját maga védelme,valamint középpályája annál inkább.

Magyarán ezen a meccsen egy minden téren szétesett csapat benyomását keltette az OM csapata,és teljesen megérdemelt hazai győzelem született!

Nagy pofonba szaladt bele az OM remélem ettől észbe kap a csapat!

2018. aug. 18. 16:26

1.Forduló Ligue1 2018-2019

OM TFC 2-0

A mérkőzés elején a hazai csapat játszott mezőnyfölényben birtokolta többet a labdát,de ez gólhelyzetekben,illetve kaput eltaláló lehetőségekkel nem párosult.

Magyarán úgy is fogalmazhatnék hogy a hazai csapat mezőnyfölénye meddő volt!

Aztán a félidő közepén a TFC két nagy helyzettel ráijesztett a hazai csapatra,aki sajnos azonban ettől sem kaptak észbe.

Aztán jött egy hazai lehetőség a 42.percben Awami jobb oldali beadásába kézzel ütött bele az egyik vendég védő,és debütált a Francia bajnokságban a videóbíró na és persze érkezett a teljesen jogos 11-gyes amivel Payet megszerezte a vezetést az OM csapatának!

Ettől persze még nem voltam boldog hiszen nem láttam gyors széleken vezetett támadásokat,gyors passzokat mellyel az ellenfelet rendbe zavarba tudta hozni a csapat,valamint átlövéseket ami a csapat igazi fegyvere volt az előző szezonban.

Aztán a 2.félidőre szerencsére felpörgött a hazai csapat ez egy Payet lövés az 57.percben,egy Ocampos ollózás jelezte a 61.percben.

De aztán beindult a henger a 68.percben egy Awami,Ocampos,Thoven összjáték után Payet megszerezte 2.gólját,2-0,majd egy hasonló összjáték után Ocampos is betalált ezzel 3-0!

Majd a kegyelem döfést egy Awami-Ocampos-Payet összjáték után Thaovin vitte be az utolsó tust vívó nyelven fogalmazva a vendégek ezzel pedig kialakult a 4-0-ás végeredmény!

Ezzel pedig hosszú évek után ami legutóbb 2010-ben amikor a csapat harcban volt a bajnoki címért amit meg is nyert akkor vezette utoljára a Ligue 1 tabellát az OM!

Magyarán részemről véget is érhetne a bajnokság mert ez azt jelentené ami régi vágyam hogy ott van a BL főtáblán a csapat!

De ez csak vicc volt addig még rengeteg csatát kell megvívni az OM csapatának hogy ez bekövetkezzen!

Sajnos az előző szezon 2.felében egyébb problémák,és nehézségek miatt nem tudtam kommentálni a csapat teljesítményét,de a legnagyobb teljesítményt a csapat az Európa Ligában produkálta melyben nagy csapatok egész sorát kiverve ATH BILBAO,SALZBURG csapatait bejutott az EL döntőbe!

Majd ott 30 percig kiváló teljesítményt Payat,és Ocampos két nagy helyzete és akár 2-0 is vezethetett volna az OM!

Majd jött a dráma Payet sérülése,kiválása ami teljesen megzavarta a csapatot,az 1.félidő végén megszerezték a vezetést a baszkok.

A 2.félidőben simán bedarálta a Bilbao az OM csapatát 4-0 lett a vége teljesen megérdemelten a baszkoknak a teljesen széteső OM csapatával szemben!

Majd jött a 2.csapás ezúttal a bajnokság utolsó körében hiába vívott öldöklő küzdelmet az ősi rivális Lyon csapatával mivel mikét csapat nyert az OM csapata lemaradt a BL selejtezős 3.helyről!

MAJD SZÉTBASZOTT AZ IDEG!

Ennél csak jobb jöhet gondoltam én aztán kiderült 300 millió euró fejében eladta a csapat a védelem egyik alapemberét Anguissát!

De ne keseregjünk győzelemmel kezdte a bajnokságot a Reims ellen idegenben a 2.fordulóban a győzelem a cél mi is lehetne más de nem lesz egyszerű feladat!

OLLLÉ OM!

2017. dec. 17. 13:48

Ligue 1

7.forduló OM-TFC 2-0

Az 1.perctől a hazai csapat irányította a mérkőzést mezőnyfölényben,labdabirtoklásban egyaránt,de a sok eladott labdák miatt sem hazai lehetőségekről,gólhelyzetekről vagy kapura tartó lövési kísérlet illetve azt eltaláló nélkül ért véget a félidő első fele.

Miközben a vendég csapat hasonló mutatókkal büszkélkedett!

Majd 1.félidő hajrájában a semmiből két gólhelyzet is adódott a vendégek előtt,az egyiknél Mandanda védett bravúrral,a másik szerencsére nem talált kaput.

Aztán a 43.percben megszerezte az OM Sakai-Rolando-L.Gustavo volt a labda útja aki bal szélről középre ívelt az érkező Thaovin a kapuba helyezett.

A 2.félidő hasonló koreográfia szerint szerint zajlott hazai labdabirtoklás,mezőnyfölény,de továbbra is kaput eltaláló lövés,gólhelyzetek nélkül mert továbbra is roppant pontatlanul rengeteg szórt el a hazai csapat.

De a vendég oldalon hasonló volt a helyzet,így aztán egyik csapat részéről szem alakulhatott ki folyamatos játék.

Tehát a hazai csapat magabiztosan őrizte előnyét!

Majd hosszú ideig semmi sem történt majd a 88.percben egy gyors hazai kontra végén melyben Germain-Rolando-L.Gustavo-Thaovin volt a labda útja aki középre gurította a labdát ott pedig érkezett Njie aki a kapuba helyezett.

Eldöntve a mérkőzést és beállítva a 2-0 végeredményt!

Tehát egy nagyon gyenge színvonalú mérkőzésen sok hibával,roppant pontatlanul játszó OM igencsak mérsékelt teljesítményt nyújtva győzte le kapura teljesen veszélytelen ellenfelét.

Erre szokták azt mondani: Ez egy kiszenvedett izzadság szagú győzelem volt a szó szoros értelmében!

2017. dec. 16. 12:28

Ligue 1

7.forduló Amiens-OM 0-2

Sok mindent elárul a mérkőzésről hogy az 1.gólhelyzetre egészen a 60.percig kellett várni,de akkor két hatalmas védést mutatott be a Mandandát helyettesítő Pele kapus ha ez nincsen kétgólos hátrányba kerül a vendég csapat.

Majd a vendég csapat előtt is adódott két lehetőség,gólhelyzet előbb Thaovin lövését védte bravúrral a hazai kapus,utána Ocampos került nagy helyzetbe de lövése nem talált kaput.

Így 0-0-val zárult az 1.félidő.

A 2.félidő elejét megnyomta az OM én ennek meglett az eredménye.

Előbb az 50.percben egy Thaovin-Payet-L.Gustavo akció után utóbbi elfutott a bal szélen középre ívelt,és a nagyszerű ütemben érkező Njie a kapuba fejelte a labdát.

Majd két perccel később a vendég csapat egy Germain-Payet-L.Gustavo-Thaovin volt a labda útja aki középre gurított és az ott érkező Njie a kapuba helyezett megszerezve a meccsen 2.gólját.

Ezt követően a hazaiak előtt is adódott két helyzet az egyiket Pele védte bravúrral,a másik nem talált kaput.

Magyarán a meccs összefoglalója alapján azt kell mondanom nehéz küzdelmes a szenvedős,nyögve-nyelős mérkőzésen a szerencsét sem nélkülözve ugyan,de a helyzetek alapján megérdemelt győzelmet aratott az OM csapata!

2017. dec. 10. 14:22

Ligue 1

6.forduló Marseille-Rennes 1-3

A meccs teljesen hasonló koreográfia szerint zajlott mint a Monaco elleni idegenbeli meccs.

Már a meccs első percétől a vendég csapat dominált gólhelyzeteket dolgozott ki,és ha nincsenek bravúros védései eldőlt volna már a meccs végkimenetele már az 1.félidőben..

De ahelyett hogy ez felrázta volna a hazai csapatot továbbra is rengeteg hibával pontatlanul eladott labdák saját térfélen középpályán a vendégek kapujára semmi veszélyt nem jelentett.

Eztán cseppet sem meglepő módon a vendég lehetőségek góllá értek,elvégre Mandanda sem védhet mindent.

Majd a hajrában megduplázta előnyét a vendég csapat,hatalmas füttykoncert kísérte a hazai csapatot az öltözőbe.

A 2.félidőben sem változott a játék képe továbbra irányította kézben tartotta a mérkőzést.

Majd a félidő közepén valamelyest magára talált az OM,és Payet passzából Thahovein szépített a hajrához érkezve.

Ezt követően mindent egy lapra feltéve rohamozott a hazai csapat az egyenlítésért,de továbbra is rengeteg hibával,eladott borzolta az amúgy is roppant dühös,bosszús hazai szurkolok idegeit.

Ami csak fokozodott egy középpályán eladott labda,és egy villámgyors vendég kontra a védelem elöl volt esély sem a visszazárásra,így volt nehéz bevágni a harmadikat a tehetetlen Mandandával szemben!

2017. dec. 3. 13:56

Ligue 1

A meccs teljesen hasonló forgatókönyv szerint zajlott mint a Monaco-OM 6-1 elleni idegenbeli meccs.

Már a meccs első percétől a vendég csapat dominált gólhelyzeteket dolgozott ki és ha nincsenek Mandanda bravúros védései eldőlt volna már a meccs végkimenetele az 1.félidőben.

De ahelyett ez felrázta volna a hazai csapatot továbbra is rengeteg hibával,eladott labdákkal

2017. nov. 25. 15:26

4.forduló Ligue 1

OM-Agers 1-1

Minkét oldalon rengeteg eladott labda pontatlanság,kapkodás jellemezte az 1.félidőt első felét,ezért aztán egyik csapat részéről sem alakulhatott ki folyamatos játék.

Sajnos a félidő 2.felében is a tendencia folytatódott éppen ezért a szórványos lehetőségeken kívül gólhelyzet kapura lövési kisérlet illetve azt eltaláló helyzet nélkül zárult az 1.félidő

A 2.félidő hasonló mederben zajlott,majd a félidő közepén rákapcsolt a hazai csapat,ennek meg is lett az eredménye L.Gustávo-Ocampos-Germain akció végén megszerezte vért izzadva Thaovein az OM-nek.

Majd 15-20 perccel később egy súlyos védelmi hibából egy ide-oda fliperezett képtelen volt felszabadítani a bénázó OM védelem majd egy lecsorgó labdából a semmiből egyenlített az Angers .

A hajrát az utolsó 10 percet meg nyomta a hazai csapat,de kapkodás,rohanás,idegesség,feszültség,stressz az utolsó pontatlan passzok meghiúsult a győzelem.

A 90.után a ráadásban is volt egy hatalmas gólhelyzet Gustavo beadása után Thaovein a kapu mellé fejelt.

Összeségében az OM saját magának köszönheti hogy nem nyerte meg a meccset annak ellenére hogy nem játszott jól a csapat.

Ha 1-0 hazai vezetésnél berúgja 2-3 kosza gólhelyzetét simán nyer.

Magyarán kettős fájdalmat éreztem:

Óda lett a veretlenség,valamint az első kis csapat elleni kötelező győzelem!

2017. okt. 28. 14:46

Lige 1

3. forduló Monaco-OM 1-6

Már az első perctől hatalmas nyomás alá került a vendég csapat amit két ordító gólhelyzetet jelentett két perc alatt.

Magyarán OM csapatán múlott hogy nem került két perc alatt két gólos hátrányba,mert a csapat játékosai fejben,testben koncentrációban még az öltőzöben voltak.

Ami késik nem múlik a 8,és a 14.percben két gyors kontrával mint a kés a vajon úgy robogott az OM-n a hazai csapat és szerzett nagyon simán két gólos előnyt.

Az OM semmi veszélyt nem jelentett a hazai kapura kapura lövés nélkül zárta le az 1.félidőt,ez azt gondolom mindent elmond a vendég csapat teljesítményéről.

Miközben Mandanda két hatalmas védésével még meccsben tartotta az OM.et,de a hajrában már ő is tehetetlen volt,így 4-0 ás hazai vezetéssel zárult az 1.félidő.

A katasztrofális részeredménynek két fő oka volt egyrészt eltiltás L.Gustavo,Payet sérülés miatt hiányzott,illetve Garcia kiprobálta a négyvédős rendszert amivel nagyon mellé nyúlt.

A 2.félidőre visszaállt a megszokott rendszerre és volt is gólhelyzete az OM.nek,de a helyzetek sajnos kimaradtak.

Majd a játékrész közepén egy középpályán eladott labdából belőtte az ötödiket a Monaco.

A hajrában Njie gólpasszából Thaovein szépített,de a hosszabításban erre is volt válasza a hazaiaknak.

A vége tehát 1-6 KO!

2017. okt. 1. 15:40

Ligue 2017-2018

2.forduló Nantes OM 0-1

A meccs eleje teljesen hasonlított a Dijon elleni mérkőzéshez,mert 1.félidő első fele teljes egészében a vendégeké volt.

Ami nem csak mezőnyfölényben,labdabírtolsásban hanem gólhelyzetekben is megmutatkozott,de a sok védelmi hiba pontatlanság eladott labda,kapkodés,idegesség akadályozta meg a vendégeket hogy megszerezze a vezetést.

A félidő második fele kiegyenlített volt,de továbbra is a vendégek domináltak amit a vendégek 3 kaput eltaláló lövése jelzett a hazaiak nullájával szemben.

De ez csak statisztika a lényeg az volt hogy meglévő lehetőségeket,gólhelyzeteket nem sikerült gólokra váltani,így a félidőben maradt a 0-0.

A 2.félidő hasonló koreográfia szerint zajlott vendég mezőnyfölény,labdatartás szórványos vendég lehetőségek,de az 1.félidőben már meglévő sok pontatlanság,technikai hibák akadályozták meg a vendégeket hogy végre megszerezzék a vezetést.

A 2.félidő közepére kiegyenlítetté vált mi több Mandanda bravúros védései nélkül simán 2-3 gólos vezetést szerezhettek volna a hazaiak,mi több megnyerhették volna a meccset.

De a jó öreg Stevy Boy ahogy már oly sokszor ezúttal is megmentette a csapatot.

A hajrában elkeseredett rohamot indított a vendég csapat a győztes gólért,de ez továbbra is a sok pontatlanság,kapkodás miatt nem sikerült.

Majd elérkezett a meccs 88.perc és végre megtört a jég egy OM pontrúgás után Rolando adta középre a labdát és a kapu elé nagyszerű ütemben érkező Ocampos fejesével megszerezni a győzelmet.

Ami a szó szoros értelmében kiszenvedett,ki izzadt siker volt,de ahogy a mondás tartja a győzelmet sosem kell megmagyarázni!

2017. szept. 24. 14:33

Ligue 201-2018

1.forduló OM-Dijon 3-0

A mérkőzés első 15-20 percét keményen menyomta a hazai csapat és volt is lehetősége hogy megszerezze a vezetést,de az utolsó passzok a befejezésnél rosszak pontatlansága az akadálya.

Mert a hazai csapat játékosai roppant idegessen,feszülten,kapkodva kezdtek,ami a nagy várakozás illetve a győzelmi kénszer eredményezett.

Ezt követően kiegyenlítetté vált a mérkőzés ,sőt Mandanda 2-3 védésére volt vendég gólhelyzeteknél,hogy a hazai csapat ne kerüljön hátrányba a félidő végén.

Majd a 2.félidő elején bekezdett az OM 10 perc alatt lerendezt a mérkőzést,de ehhez kellett a máskor húzóember most viszont nagyon gyenge játszó Payet lecserélése.

Előbb egy mintaszerű az új szerzemény Germain-Luis Gustavo akció révén Thaovein megszerezte vezetést.

Majd az új szerzemény Luis Gustavo ismét bekezdett akció révén Germain elé tálat aki kiugratta Thaovint aki nem hibázott a hazaiak előnyét.

Majd ezt követően kiegyenlítetté vált a mérkőzés,de továbbra is a hazaiak domináltak,ez azonban gólokban nem mutatkozott meg.

Majd egy mintaszerű hazai kontra Luis Gustavo-Thaovein volt a labda útja aki nem hibázott és bombája a bal alsó sarokban kötött ki

Ezt követően a csapat végig irányítás alatt tartva nyert meg a mérkőzést a kapura teljesen veszélytelen vendégekkel szemben!

2017. ápr. 17. 09:04

Az 1860 múltja alapján megérdemelné a magasabb osztályt.

Mostani teljesítménye alapján nem.Van olyan érzésem,hogy a klub vezetésnek és a tulajdonosoknak kényelmes ez így.Jól megélnek az adok-veszek-l, valamint mosodának sem rossz.

Jó hír,hogy "Móci"a csapattal edz,bár ebben az idényben szerintem nem lép meccsen pályára.

Ami a Bőrnadrágosokat illeti én sem kedvelem őket,persze a Real ellen nekik drukkolok.

Amit saját jellemzésedről írtál azzal nem tudok vitatkozni.Te biztosan ismered megad.

2017. ápr. 10. 14:20

Van közös pontunk.

Én is figyelemmel kísérem az 1860-t de inkább személyes okból.

Ott játszana(ha nem lenne hosszú ideje sérült)"Móci"(Simon Krisztián)aki szomszédom.

2017. ápr. 1. 19:24

A döntetlen jobb,mint a vereség!

A magadról alkotott véleményel nem érdemes vitatkozni.

2017. márc. 19. 18:56

Köszönöm az elismerést,a közös"ellenség"időlegesen összehoz.

Megpróbálunk az Öreg Hölgy fehérneműjében matatni,ami nem veszélytelen feladat,de megoldjuk.

Mj:digók közül a Juve a kedvencem.

2017. márc. 6. 18:49

Rosszul gondolod Tankard!(érdekelne mit is takar a Tankard elnevezés,persze csak akkor,ha ez nem Világra Szóló Nagy Titok...)

Én nem örülök más csapatok bánatának,kivétel a Real Margit Néni.

Remélem családi gondod megoldódott.

Fel a fejjel lehet ez még rosszabb is.

A Foci már csak ilyen,ha ez vigasztal.

Lényeg:Hajrá Kedvenc Csapatunk.Foci utolsó leheletig.

2017. febr. 12. 14:37

Ligue 21.forduló

Lyon-OM 3-1

A mérkőzés első a vendégeké volt,hiszen Tahovein,és Gomis révén két gólhelyzetet puskázott el mellyel simán kétgólos előnyre szert tehettek volna,de sajnos hogy Gyurcsányosan fogalmazzak elkúrták!

A félidő része teljes egészében a hazaiaké volt,és egy rossz védelmi mentés után Sakai labdája egy hazai játékos elé került aki köszönte szépen a lehetőséget Lagazette elé tálalt aki megszerezte a vezetést a hazaiaknak!

Majd a 2.félidő hasonló koreográfia szerint zajlott hazai mezőnyfölény,helyzetek,ezután következett egy Sanson eladott labda a középpályán elcsúszás következtében,majd Lagazette köszönte szépen a lehetőséget besétált a kapuba a kiszolgáltatott Pele kapus által a 64.perc környékén kétgólos előnyre tett szert a hazai csapat!

Számomra itt véget ez a mérkőzés mert a folyékony kenyér elálmosított,de az vesse rám az 1.követ aki ezt végig tudta volna nézni hangulatjavító szerek nélkül!

A meccs összefoglalóját csak másnap láttam,de ettől még tény két nagy rangadó elbukásával,ezzel együtt pedig két hatalmas nagy pofonnal kezdte a 2017 évet az OM csapata,melytől bokszoló nyelven fogalmazva csúnyán padlót fogott!

DORIT AU BUT!

2017. febr. 4. 13:38

Ligue 20.forduló

AS Monaco-OM 4-0

A mérkőzés teljes egészében a hazaik mezőnyfölényében telt minkét félidő,a hazaiak rommá focizták a vendég védelmet,csak Pele kapus bravúrjain múlott hogy nem lett négy kapott gól a félidő.

Egyébként a 1.félidőre a fele már összejött!

A 2.félidő egyébként totálisan hasonló koreográfia szerint,impotens támadójáték,kapura lövés,vagy azt eltaláló kísérlet nélkül!

Magyarán nem szépítem mert ezen nincsen mit,az orosz tökével felvásárolt Monaco lefocizta,megalázta,kioktatta a profi futballból az OM csapatát!

Nincsen mit szépíteni ezen a rangadón az OM megalázó,megsemmisítő vereséget szenvedett,az Európai topp bajnokság legjobb csapatától!

Az OM csapata négy hónapja bír új tulajdonossal,ennek a csapatnak még tapasztalat szerzésre,és megerősödésre van szüksége.

Magyarán ezen a mérkőzésen vereséget szenvedett az orosz oligarcha által 4 éve pénzelt Monaco csapatától az OM 4-0 zakó formájában!

Mely a meccs összképét tekintve teljesen megérdemelt volt!

Dorit Au But!

59. Sió
2017. febr. 2. 13:53
Abban biztos lehetsz.....!
2017. febr. 2. 12:32
Bölcs döntés.(pedig hogy tudtuk volna cifrázni...)
57. Sió
2017. febr. 1. 18:04

Már elszállt a pill. mérgem. A kutyát sajnálnám...!

Tudod, minden ....... meg kell hagyni saját tudat, vagy tudatlanságában.

".oszt jó napot"

Magam részéről nem kívánok a témával tovább foglalkozni!

Bastia-OM 1-2

A mérkőzés egy hazai szöglettel indult melyet nagy nehézségek árán tudott hárítani a vendég védelem.

Majd nem egy labdaeladás után egy az egyben vitték a kapusra a labdát,de Pele hatalmas bravúrral hárított.

Majd közte következett egy Sakai-Anguisa összjáték mely Thovein helyezett hatalmas helyzetben a kapu mellé!

Utána nem sokkal egy Sakai beadás után Thovein passzából Gomis a kapusba lőtte a labdát,magyarán egy eseménydús 1.félidő után simán lehetett volna 2-2 is az eredmény!

A 2.félidő hasonló koreográfia szerint zajlott két hatalmas hazai gólhelyzet,az 1.helyzetnél egy hatalmas Pele védés a 2.esetben pedig az égiek óvták meg a bekapott góloktól

Majd a hajrában egy mintaszerű Sakai-Thovein-Anguisa után egy megpattant hazai játékosról EJIE elé került a labda aki könyörtelenül bevágta ezzel pedig megnyerte az OM csapata a mérkőzést!

Összegzés kép mondhatnám azt hogy mind a két játékrészben rúghatott,és kaphatott volna három gólt az OM csapata,de a kapus bravúrok,a védelmi hárítások,valamint a vak szerencse megóvta a vendégeket,és nagyon fontos három ponthoz segítette!

De ahogy a mondás tartja a győzelmet sohasem kell megmagyarázni!

2017. jan. 28. 14:40

Ligue 18.forduló

OM-Lille 2-0

A mérkőzés 1.játékrészben tapogatózás zajlott egyik kapuk sem forogtak veszélyben,jóformán nem hogy kapura lövés,gólhelyzet sem alakult ki,magyarán dög unalom volt az egész.

A 2.félidő is hasonló szellemben zajlott,majd az utolsó húsz perben a hazaiak megrázták magukat és egy Sakai-Thovein összjáték után utóbbi középre lött labdáját a mintaszerűen érkező Gomis a kapuba helyezett.

Majd a 85.percben hasonló összjáték után Sakai-Gomis összjáték után utóbbi visszaadta a kölcsönt Thovein köszönte szépen egy hatalmas dugót helyezett a jobb felső sarokba ezzel beállítva a 2-0-ás végeredményt.

Ami egyébként teljesen megérdemelt volt mert a vendégek egyetlen árva kapura tartó lövésre voltak képesek amit Pele kapus simán hárított!

Egy szó mint száz totálisan,teljesen megérdemelt hazai győzelem született!

2017. jan. 22. 19:08

Gratula,megtört a lépesméz.

Ami a Kupát illeti,nem is tudtam,hogy ott is van.Amikor arra jártam jó sok Kupit láttam.

Profi szinten csak golyódobálást tapasztaltam.

2017. jan. 22. 13:15

Ligue 17.forduló

Dijon-OM 1-2

A mérkőzés fantasztikusan indult a vendégek számára hiszen már a 6.percben Gomis nagyszerű passzából M.Lopez megszerezte a vezetést a vendégcsapatnak!

De a mérkőzés hátralévő időszaka is,mert előbb hasonló helyzet után Lopez passzából Thovein hagyott ki egy hatalmas gólhelyzetet!

Majd egy hasonló akció révén megint növelhette volna előnyét Sahar jobb oldali beadása Veniuquer révén hatalmas helyzetben a kapusba helyezett.

Valamint egy jobb oldali beadás után szintén Sahar passzából Gomis a kapu torkából centikről maradt le!

Tehát ezen események is igazolják ha 3 góllal vezet a vendégcsapat a félidőben a hazaiak egy szót sem szólhattak volna!

De ahogy mondani szokás a kihagyott helyzetek megbosszulják magukat,mert az első hazai helyzetből egy szabadrúgás révén rögtön gól lett,de azt azért hozzátenném hogy a 2.félidőre tejszerű köd lepte el a pályát!

Magyarán Pele kapus semmit nem látott az egészből,a labda a tehetetlen játékos mellett a kapu jobb felső sarkába vágódott!

De ennek ellenére a csapat minden dicséretet megérdemel,hiszen ilyen mostoha körülmények ellenére a hajrában egy gyors kontra után Shar jobb oldali beadására mintaszerűen érkezett Gomis aki becsúszva,bekotorva megszerezte ismét a vezetést az OM csapatának!

Mely később kiderült ez jelentette az nagyon fontos győzelmet,és három pontot az OM csapata számára!

Magyarán a meccs összképe,és a helyzetek alapján teljesen megérdemelt OM győzelem született!

Dorit AU BUT!

2017. jan. 1. 12:05

Ligue 16.forduló

OM-Nancy 3-0

A meccs 1.játékrésze dög unalmas volt nemhogy gólhelyzet,de még kaput eltaláló lövés,vagy kísérlet sem akadt!

Mondhatnám azt is az 1.félidő súlyosan retina károsító,hosszabb ideig nézve tartós vakságot okozott.

De a 2.félidő 46.perce kárpótolt mindenért ugyanis Gomis passzából Thovein bombagólt ragasztott a jobb felső sarokba,amivel vezetést szerzett az OM!

Majd hosszú ideig valódi nagy gólhelyzet nem alakult ki a hazai oldalon,de nem kellett félni mert a hazaiak végig kézben tartotték a meccset,a vendégek pedig semmi veszélyt nem jelentettek a hazai kapura!

Majd a hajrában az utolsó 10 percben megrázta magát az OM,és Thovein passzából Gomis a 86.percben megduplázta az csapat előnyét!

Majd egy Venqueier-Thovein-Gomis összjáték után Clinton még hibázott,de két perccel később nem és egy gyönyörű lövéssel mely a bal alsó sarokba kötött ki ezzel kialakult a 3-0-ás végeredmény!

Magyarán egy átaludt 1.félidőt megrázva magát a csapat 15 perc focival sima győzelmet aratott a teljesen kapura veszélytelen Nancy ellen!

Magyarán a győzelmet sohasem kell megmagyarázni ahogy a mondás tartja!

2016. dec. 26. 13:29

Ligue 15.forduló

St.Etienne OM 0-0

Pedig a meccs összefoglalóját láttam,de azt kell mondanom a helyzetek alapján simán meg kellett volna nyernie ezt a találkozót.

Mert az 1.félidő egyértelműen a vendégeké volt,hiszen Thovein passzából Gomis hatalmas helyzetben a kapusba lőtt.

Majd szintén egy villámgyors OM kontra Cabella beadására Thovein érkezett,de gyenge lövését hárította a hazai kapus.

Ezután megint egy gyors OM kontra után Gomis-Thovein összjáték révén egy gyenge Clinton Ejie lövés mely nem talált kaput.

Ez alapján az kell mondanom hogyha az 1.félidő végén 0-3 az eredmény a zöld-fehér majmok egy szót sem szólhattak volna.

A 2.félidő eleje a hazaiaké volt hiszen Pele kapusnak egy hatalmas védést kellett bemutatni,hogy ne kerüljön hátrányba a vendég csapat.

Majd egy gyors OM kontra után Sakai-Thovein-Gomis összjáték után egy gyenge Veniquier lövés amit simán fogott a hazai kapus.

Ezután következett egy veszélyes hazai gólhelyzet egy távoli lövés amit Pele kapus bravúrral védett,de a kipattanó lövést nagy bénázások közepette sikerült csak hárítani a vendég védelemnek,helyből nagy szerencse hogy nem kaptak gólt.

De a meccs helyzete így is a vendégeké volt,Thovein előre vágott labdájával Clinton vezette egy az egyben a hazai kapusra a labdát,de hatalmas helyzetben a kapusba lőtt.

Teahát a meccs összképet nézve a nagy helyzeteket is beleértve ezt a meccset 5-3 arányban OM győzelemnek kellett volna születnie.

Hogy tenisz nyelven fogalmazzak a vendégek sorra hagyták ki a meccslabdákat,és ezzel pedig csak saját maguk rossz helyzetkihasználásának köszönhetik hogy nem nyertek meg egy teljesen nekik álló találkozót!

2016. dec. 25. 14:55

Ligue 14.forduló.

As Monaco-OM 4-0

Ez a mérkőzés nem szorul különös elemzésre mert bár a meccs elején Thovein passzából Gomis megszerezhette volna a vezetést,de ajtó ablak helyzetben a kapusba lőtte a labdát!

Ezzel el is lőtte maradék puskaporát a vendég csapat mert csak ezután következett a fekete leves.

Mert a hazaiak 20 perc leforgása alatt 3 gólt berámolva lezárták nem csak az 1.félidő hanem az egész mérkőzést.

A folytatásban továbbra is a hazai csapat dominált a vendégeknek nem hogy gólhelyzete,de még kapura tartó lövés,vagy még kísérlet sem akadt.

A hajrában a csapat két kulcsembere előtt Thovein,és Gomis előtt két gólhelyzet,melyből sikerült volna az eredményt kozmetikázni!

De a megalázó katasztrofális melyet a csapat elszenvedett 15.percnyi futballal és 70 percnyi semmitevéssel produkált egész egyszerűen nem lehetett elkerülni!

DORIT AU DUT!

2016. dec. 18. 14:07

Ligue 13.forduló

OM-Caean 1-0

A mérkőzés tömény unalomba fulladt az 1.játékrész a két csapat mezőnyjátékot produkált egyik kapu sem forgott veszélyben,magyarán az 1.rész retina károsító volt.

A 2.játékrész is hasonló mederben zajlott a két csapat a félpályán gyűrte egymást eredmény nélkül,majd az utolsó tíz percben egy Thovein góllal sikerült a semmiből megnyerni a mérkőzést!

De ahogy a mondás tartja a győzelmet sosem kell megmagyarázni!